Samtec Inc. HW-08-15-T-D-280-SM-A
Part No.:
HW-08-15-T-D-280-SM-A
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-08-15-T-D-280-SM-A Information
Packaging:
Tube
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating):
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)