Samtec Inc. HW-08-10-T-D-650-SM
Part No.:
HW-08-10-T-D-650-SM
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-08-10-T-D-650-SM Information
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)