Samtec Inc. HW-08-09-T-D-460-SM
Part No.:
HW-08-09-T-D-460-SM
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-08-09-T-D-460-SM Information
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)