Samtec Inc. HW-07-17-T-D-256-SM-A
Part No.:
HW-07-17-T-D-256-SM-A
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-07-17-T-D-256-SM-A Information
Packaging:
Tube
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.415" (10.541mm)
Length - Post (Mating):
0.159" (4.039mm)
Length - Stack Height:
0.256" (6.502mm)