Samtec Inc. HW-07-11-T-D-750-SM-A
Part No.:
HW-07-11-T-D-750-SM-A
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-07-11-T-D-750-SM-A Information
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)