Samtec Inc. HW-06-09-T-D-360-SM-A
Part No.:
HW-06-09-T-D-360-SM-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Shipping
HW-06-09-T-D-360-SM-A Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Number of Positions:
12
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)