Samtec Inc. HW-06-09-L-D-400-SM
Part No.:
HW-06-09-L-D-400-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
Shipping
HW-06-09-L-D-400-SM Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
12
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)