Samtec Inc. HDWM-08-01-G-S-250-SM
Part No.:
HDWM-08-01-G-S-250-SM
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Shipping
HDWM-08-01-G-S-250-SM Information
Packaging:
Tube
Number of Positions:
8
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)