Samtec Inc. HDWM-06-55-G-D-322-SM-P
Part No.:
HDWM-06-55-G-D-322-SM-P
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Shipping
HDWM-06-55-G-D-322-SM-P Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
12
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.662" (16.815mm)
Length - Post (Mating):
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height:
0.322" (8.179mm)