GS60304.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | GS60304 |
| Manufacturer | Cyber Power Systems (USA) Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Type | Outlet Strip, Power Strip |
| Mounting Type | Bench, Floor, Wall |
| Current - Max | 15A |
| Region Utilized | International |
| Overload Protection | - |
| Connector - AC Input | NEMA 5-15P |
| AC Outlets | 6 |
| Connector - AC Output | NEMA 5-15R (6) |
| Voltage - Input | 125V |
| Housing Material | Plastic |
| Media Lines Protected | - |
| Energy | - |
| Cord Length | 3' (0.92m) |
| Approval Agency | - |
| Features | - |
The following parts include "GS60304" in Silicon Labs GS60304.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.