Murata Electronics GRM0225C1E680GA02L
Part No.:
GRM0225C1E680GA02L
Description:
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 01005
Shipping
GRM0225C1E680GA02L Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)