Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | GP2Y1+ |
| Manufacturer | Mini-Circuits |
| Package/Case | 12-VQFN Exposed Pad |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Insertion Loss | 1dB |
| Frequency | 1.55 GHz ~ 4.4 GHz |
| Specifications | Isolation (Min) 12dB, 1.4 VSWR (Typ), 6° Imbalance (Max) |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W x 0.039" H (3.00mm x 3.00mm x 0.99mm) |
The following parts include "GP2Y1+" in Silicon Labs GP2Y1+.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.