FT220401-2.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | FT220401-2 |
| Manufacturer | Sevskiy GmbH |
| Series | 220401 |
| Package/Case | Inline, SMA Connection, F and M |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Frequency | 1.12GHz Center |
| Bandwidth | 210MHz |
| Filter Type | Band Pass |
| Ripple | 1.6dB |
| Insertion Loss | 4dB |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Size / Dimension | 1.496" L x 1.338" W (38.00mm x 34.00mm) |
| Height (Max) | 0.063" (1.60mm) |
The following parts include "FT220401-2" in Silicon Labs FT220401-2.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.