Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | F0603FF3500V032TM |
| Manufacturer | AEM Components |
| Package/Case | |
| Series | FF |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Current Rating (Amps) | 3.5 A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Response Time | Fast Blow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Melting I²t | 0.73 |
| Approval Agency | cURus |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W x 0.012" H (1.60mm x 0.80mm x 0.18mm) |
The following parts include "F0603FF3500V032TM" in Silicon Labs F0603FF3500V032TM.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.