Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EXT-1002-3X5 |
| Manufacturer | Estatec |
| Series | - |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Type | Static Shielding Bag |
| Metal Layer | In |
| Static Discharge Shielding | <10nJ |
| Closure System | Zip Lock |
| Thickness | 3.1 mil (78.74 microns) |
| Length - Inside | 5" (127mm) |
| Width - Inside | 3" (76.2mm) |
| Tensile Strength | 4000 psi |
| Color | Silver |
The following parts include "EXT-1002-3X5" in Silicon Labs EXT-1002-3X5.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.