Samtec Inc. EW-50-10-T-S-400
Part No.:
EW-50-10-T-S-400
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-50-10-T-S-400 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)