Samtec Inc. EW-50-09-T-S-300
Part No.:
EW-50-09-T-S-300
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-50-09-T-S-300 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)