Samtec Inc. EW-36-12-T-S-600
Part No.:
EW-36-12-T-S-600
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-36-12-T-S-600 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)