Samtec Inc. EW-36-11-T-S-275
Part No.:
EW-36-11-T-S-275
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-36-11-T-S-275 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)