Samtec Inc. EW-30-13-T-S-770
Part No.:
EW-30-13-T-S-770
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-30-13-T-S-770 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.770" (19.558mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)