Samtec Inc. EW-18-09-T-D-200
Part No.:
EW-18-09-T-D-200
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-18-09-T-D-200 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)