Samtec Inc. EW-17-20-T-D-700
Part No.:
EW-17-20-T-D-700
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-17-20-T-D-700 Information
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)