Samtec Inc. EW-17-11-T-D-520
Part No.:
EW-17-11-T-D-520
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-17-11-T-D-520 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)