Samtec Inc. EW-17-10-T-D-400
Part No.:
EW-17-10-T-D-400
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-17-10-T-D-400 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, EW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)