Samtec Inc. EW-13-14-T-D-980
Part No.:
EW-13-14-T-D-980
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-13-14-T-D-980 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.980" (24.892mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)