EL4585CN.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EL4585CN |
| Manufacturer | Elantec |
| Series | - |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| Type | Phase Lock Loop (PLL) |
| PLL | Yes |
| Input | CMOS, TTL |
| Output | CMOS, TTL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 3:1 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Frequency - Max | 36MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Voltage - Supply | 5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
The following parts include "EL4585CN" in Silicon Labs EL4585CN.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.