EL1509CSZ-T13.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EL1509CSZ-T13 |
| Manufacturer | Elantec |
| Series | - |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Type | Driver |
| Protocol | - |
| Number of Drivers/Receivers | 2/0 |
| Duplex | - |
| Receiver Hysteresis | - |
| Data Rate | - |
| Voltage - Supply | 5V ~ 12V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
The following parts include "EL1509CSZ-T13" in Silicon Labs EL1509CSZ-T13.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.