AM26LS32ACDR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | AM26LS32ACDR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Receiver |
| Protocol | RS422, RS423 |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |
| Duplex | - |
| Receiver Hysteresis | 50 mV |
| Data Rate | - |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
The following parts include "AM26LS32ACDR" in Silicon Labs AM26LS32ACDR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.