EKMC1607113.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EKMC1607113 |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works |
| Series | EKMC |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Sensor Type | PIR (Passive Infrared) |
| Sensing Distance | 275.6" (7m) |
| Output Type | Digital |
| Voltage - Supply | 3V ~ 6V |
| Trigger Type | Internal |
| Features | Low Profile Lens, Pearl White |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
The following parts include "EKMC1607113" in Silicon Labs EKMC1607113.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.