Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | EKMC1601113 |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works |
| Series | EKMC |
| Package/Case | - |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Sensor Type | PIR (Passive Infrared) |
| Sensing Distance | 197" (5m) 16.4' |
| Output Type | Digital |
| Voltage - Supply | 3V ~ 6V |
| Trigger Type | Internal |
| Features | Standard Lens, Pearl White |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
The following parts include "EKMC1601113" in Silicon Labs EKMC1601113.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.