Silicon Labs EFM8BB50F16I-A-QFN16
Part No.:
EFM8BB50F16I-A-QFN16
Package:
16-WFQFN Exposed Pad
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH QFN16
Shipping
EFM8BB50F16I-A-QFN16 Information
Package/Case:
16-WFQFN Exposed Pad
Packaging:
Strip
Speed:
50MHz
Number of I/O:
12
Program Memory Size:
16KB (16K x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)