Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EE0010A61.A |
| Manufacturer | EDO |
| Panel Size | 14" |
| Panel Type | AM-OLED |
| Resolution | 1920×1200 |
| Colors | 1.07B |
| Viewing Area | 301.824×188.64 |
| Outline Size | 305.52×195.44×3.15 (H×V×D) |
| Treatment | Glare (Haze 0%) |
| Brightness | 400 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 100000 : 1 (Min.) (TM) |
| View Direction | |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (Left / Right / Up / Down) |
| Response Time | 1 (Max.)(Tr+Td) ms |
| Best View on | Symmetry |
| Work Mode | - |
| Glass Thickness | |
| Transmissivity | |
| Color Depth | 1.07B 100% DCI-P3 |
| Backlight | self , 15K hours |
| Used for | Laptop |
| Touch Screen | Without |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Driver IC list | Built-in HX8191 |
The following parts include "EE0010A61.A" in Silicon Labs EE0010A61.A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.