ECS Inc. ECS-135-18-4XEN
Part No.:
ECS-135-18-4XEN
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 13.5168MHZ 18PF TH
Shipping
ECS-135-18-4XEN Information
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
HC-49USX
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13.5168 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)