Carling Technologies EA3-B0-24-624-A2B-JD
Part No.:
EA3-B0-24-624-A2B-JD
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
EA3-B0-24-624-A2B-JD Information
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
E
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
24A
Voltage Rating - AC:
415 V
Voltage Rating - DC:
125 V