Carling Technologies EA3-B0-22-622-22A-GB
Part No.:
EA3-B0-22-622-22A-GB
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
EA3-B0-22-622-22A-GB Information
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
E
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
22A
Voltage Rating - AC:
600 V
Voltage Rating - DC:
125 V