Hosonic Electronic Co., Ltd E2SB12E000005E
Part No.:
E2SB12E000005E
Manufacturer:
Hosonic Electronic Co., Ltd
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL 2520 12MHZ, 12PF
Shipping
E2SB12E000005E Information
Manufacturer:
Hosonic Electronic Co., Ltd
Series:
E2SB
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)