Hosonic Electronic Co., Ltd E1SB48E000506E
Part No.:
E1SB48E000506E
Description:
XTAL 2016 48MHZ,11.1PF
Shipping
E1SB48E000506E Information
Series:
E1S
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±16ppm
Frequency Tolerance:
±8ppm
Load Capacitance:
11.1pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
22 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)