Hosonic Electronic Co., Ltd E1SB40E001202E
Part No.:
E1SB40E001202E
Description:
XTAL 2016 40MHZ,8P
Shipping
E1SB40E001202E Information
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±17ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)