Hosonic Electronic Co., Ltd E1SB39E000000E
Part No.:
E1SB39E000000E
Description:
XTAL 2016 39MHZ, 10PF
Shipping
E1SB39E000000E Information
Frequency:
39 MHz
Frequency Stability:
±13ppm
Frequency Tolerance:
±8ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)