Hosonic Electronic Co., Ltd E1SB32E001502E
Part No.:
E1SB32E001502E
Manufacturer:
Hosonic Electronic Co., Ltd
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL 2016 32MHZ,12P
Shipping
E1SB32E001502E Information
Manufacturer:
Hosonic Electronic Co., Ltd
Series:
E1SB
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)