Hosonic Electronic Co., Ltd E1SB26E007902E
Part No.:
E1SB26E007902E
Description:
XTAL 2016 26MHZ, 9PF
Shipping
E1SB26E007902E Information
Series:
E1SB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)