Hosonic Electronic Co., Ltd E1SB24E004000E
Part No.:
E1SB24E004000E
Manufacturer:
Hosonic Electronic Co., Ltd
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL 2016 24MHZ, 18PF/10/10/-30+
Shipping
E1SB24E004000E Information
Manufacturer:
Hosonic Electronic Co., Ltd
Series:
E1S
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)