Samtec Inc. DWM-14-01-T-S-230
Part No.:
DWM-14-01-T-S-230
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Shipping
DWM-14-01-T-S-230 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DWM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
14
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.450" (11.430mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)