Samtec Inc. DWM-10-53-L-S-200
Part No.:
DWM-10-53-L-S-200
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Shipping
DWM-10-53-L-S-200 Information
Packaging:
Tube
Number of Positions:
10
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.505" (12.827mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)