Samtec Inc. DWM-10-52-T-D-210
Part No.:
DWM-10-52-T-D-210
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Shipping
DWM-10-52-T-D-210 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
20
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.425" (10.800mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)