Samtec Inc. DWM-09-52-L-S-215
Part No.:
DWM-09-52-L-S-215
Description:
CONN BRD STACK .050" 9POS
Shipping
DWM-09-52-L-S-215 Information
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.425" (10.800mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.215" (5.461mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)