Samtec Inc. DWM-09-51-S-S-200
Part No.:
DWM-09-51-S-S-200
Description:
CONN HDR 9POS 0.05 STACK T/H
Shipping
DWM-09-51-S-S-200 Information
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.410" (10.414mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)