Samtec Inc. DWM-09-01-G-S-200
Part No.:
DWM-09-01-G-S-200
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 9POS 0.05 STACK T/H
Shipping
DWM-09-01-G-S-200 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DWM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
9
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.450" (11.430mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)