Samtec Inc. DW-50-14-T-S-600
Part No.:
DW-50-14-T-S-600
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-50-14-T-S-600 Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.720" (18.288mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)