Samtec Inc. DW-50-12-T-S-746
Part No.:
DW-50-12-T-S-746
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-50-12-T-S-746 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height:
0.746" (18.948mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)